Český Blog

Originální české články a novinky

Autor admin Čas vložení Čec - 09 - 2021

4 možnosti jak vydělat peníze pomocí blogu (3/3)

 

V předchozím dílu série článků Jak začít vydělávat blogováním na internetu jsme si založili vlastní blog, získali jsme hosting a doménu – vše za asi 239-590kč ročně. Víme jak přidávat nové články na blog. Přidejte si tedy na Váš nový blog 1,2 nové články (například uvítání, nebo co od blogu očekáváte, kde jste se o výdělečném návodu dozvěděli ;) ) a řekneme si nyní jak monetizovat váš blog – jak vydělat peníze z blogu. Těch způsobů je více ale jedny z nejznámějších způsobů jak si vydělat pomocí blogu jsou tyto:

1. Psaní reklamních článků na přání

Těmto článkům se také říká placené články, inzerent zadavatel článku – například majitel internetového obchodu nám zaplatí za to, že pro něho napíšeme a publikujeme na našem blogu článek popisující nějaký produkt a nebo nabídku jeho internetového obchodu. Do článku vložíte odkaz na jeho internetový obchod. Za takový placený reklamní článek vám zaplatí inzerent v průměru 90-500kč. Inzerenty které by mohli chtít zveřejnit článek na vašem blogu najdete mnoha způsoby, přímým kontaktováním, zadáváním inzerátů na tématická fóra (webtrh.cz,ceskeforum.com), napsáním nabídkového článku na váš blog kde tuto službu nabídnete a nebo využijte portál pro inzerci článků PlaCla.cz – zaregistrujte se na web Placla jako bloger a přidejte Váš blog. Podmínkou pro přijetí blogu je blog s více články a takzvaným pagerankem. Pagerank je číselné hodnocení od 0-10 hodnocení vašeho webu Googlem. Většinou se požaduje minimální Pagerank 1. Pagerank 1 získáte tak že publikujete na svůj nový blog pravidelně kvalitní a užitečné články. Každý článek by měl být zaměřený na nějaké téma, být v něm mezititulky, tučně zvýrazněný text který je důležitý a také odkazy na kvalitní webové stránky. Pokud publikujete cca 1-6 kvalitních článků v průběhu 1-2 měsíců, měli byste na konci tohoto období získat Pagerank 1-2. Pokud ho nezískáte, můžete se zatím uchýlit k dalším dvěma způsobům monetizace vašeho blogu.

2. Google Adsense

Adsense je internetový inzertní systém od Google. Registrujete se do něho a přidáte kód do vašeho blogu, na místě kódu se pak zobrazuje blok s reklamními odkazy. Vy získáváte peníze (cca 0.1-20kč za proklik) za to když návštěvníci vašeho blogu na tyto odkazy kliknou. Peníze pocházejí od inzerentů kteří propagují například své internetové obchody a služby zase pomocí programu Google Adwords. Adwords a Adsense jsou propojené. Adwords používají inzerenti a Adsense blogeři a majitelé stránek. Více o Adsense se dozvíte když ho vyhledáte pomocí vyhledávače www.google.cz. Google vám dá odpověď na každou otázku, naučte se ho používat.

3. Prodej odkazů z vašich stránek

Pokud vaše stránka získá Pagerank (popsáno výše), bude to pro inzerenty znamení že váš blog je kvalitní a odkazy které oni vloží na váš blog budou mít hodnotu. Běžně se prodává odkaz na webu za přibližně 10-100kč měsíčně. Většinou se nedoporučuje mít na běžné stránce blogu více jak 20 odkazů externích. Pokud najdete 10 lidí kteří si na vaší stránce koupí odkaz, vyděláte možná 10x20kč=200kč měsíčně. Trh odkazů naleznete na mnoha fórech jako například Webtrh.cz a CeskeForum.com. Také můžete využít automatizovaných systémů pro nákup a prodej odkazů jako je http://ads.ranky.cz, adbenefit.cz

4. Srovnávače cen zboží

Možná je již znáte. Je to například Heureka.cz, hledejceny.cz tyto srovnávače cen e-shopů vám mohou zaplatit asi 1kč za proklik od nich do internetového obchodu. Pokud tedy se zajímáte například o techniku nebo nějaký druh zboží, napište oněm na svém blogu a vložte odkaz na heureka.cz, hledejceny.cz a získejte odměny 1kč za to že vaši čtenáři prokliknou do eshopu pomocí těchto srovnávačů cen. Abyste mohli vydělat je třeba abyste se zaregistrovali na jejich www stránkách. Hledejte v patě stránky odkaz “Affiliate”.

Shrnutí výdělku pomocí blogu

Dominantní příjem bude pravděpodobně pro Vás příjem z psaní článků. Pokud napíšete měsíčně 10 článků za 150kč, bude to 1500kč. Pokud na Adsense reklamu klikne měsíčně 30 návštěvníků za 2kč/proklik, získáte +60kč. Pokud získáte 5 lidí kteří k vám vloží svůj odkaz za 30kč měsíčně, získáte + 150kč. Jesltiže budete navíc psát o zboží z porovnávačů cen, získáte třeba 20 prokliků měsíčně za 20kč. Dohromady tak vyděláte v tomto velmi pravděpodobném scénáři při 10-20 minutách práce denně 1500+60+150+20=1730kč měsíčně. Adsense, Srovnávače a zpětné odkazy je téměř pasivní příjem bez práce. Tento příjem by vám měl pokrýt náklady za hosting a doménu. Pokud se blogu budete věnovat, možná si vytvoříte pasivní příjem i 4000kč měsíčně když nepočítám příjem z psaní reklamních článků který si určujete sami množstvím svého volného času, schopností psát kvalitní články a získat zájemce o inzerci na vašem blogu.

Pamatujte že psát užitečné články zvládne každý a může se to naučit, záleží pouze na tom zda máte čas si nechat založit blog a investovat částku v řádu několika set kč ročně do založení a provozování blogu. I kdyby se vám to nevrátilo a neměli jste na to čas, můžete doménu a hosting prostě neprodloužit do dalšího roku a nechat smazat. není třeba pro to nic dělat, stačí nezaplatit prodlužovací poplatek :)

Categories: Finance