Český Blog

Originální české články a novinky

Autor UW Čas vložení Čer - 29 - 2020

Chalkidiki – bájný trojzubec

 

Řecký poloostrov, který najdeme jižně od Soluně, má tvar trojzubce. Dělí se tedy na tři hlavní části, Sithonia, Kassandra a Athos. Poslední jmenovaný je však nepřístupný, neboť tu žije komunita pravoslavných mnichů a vstup je přísně kontrolován. Přesto je toho k vidění na tomto poloostrově dostatek, nemusíte se tedy bát, že byste neměli při své dovolené kam vyrazit. Vybírat můžete ze zájezdů jak od českých, tak i německých kanceláří. Záleží jen na Vás, který způsob zvolíte, spokojeni budete určitě.

Západní výběžek Kassandra má jen mírný terén, o to víc ale nabídne dlouhé pláže ke slunění a koupání. Ty nejlepší, směrované k zálivu, se nacházejí u městečka Kalithea. V blízkosti lze také obdivovat zbytky Diova chrámu, což je jedna z nejvýznamnějších památek na Chalkidiki. K prohlídce destinace doporučujeme zapůjčení vozidla nebo skůtru, jen tak máte šanci vidět nejzajímavější místa během pár dní.

Prostřední část poloostrova nese název Sithonia. Pobřeží je členité, vnitrozemí spíše hornaté. Pláže kolem města Sarti vám nabídnou průzračné moře a krásný výhled na Athos. Kdo má rád lodě, může zvolit k prohlídce pobřeží některý z lodních výletů a prozkoumat tak okolní krajinu z moře. Nabídne se Vám pohled na krásné a čisté pláže nebo třeba na majestátnou horu Athos.

Pokud však preferujete spíše památky, vydejte se určitě do druhého největšího řeckého města Thessaloniki (Soluň). Zde na vás čeká nejen množství nákupních možností, ale především památky z období byzance. A pokud jste s sebou na dovolenou vzali i své ratolesti, právě pro nejmenší je určen aquapark s velkým množstvím vodních atrakcí.

Categories: Cestování