Český Blog

Originální české články a novinky

Autor NatalieSvetla Čas vložení Zář - 15 - 2020

Dětské pleny

 

Historie plen je stejně stará jako lidstvo samo. Dříve se dětské pleny vyráběli ze speciálních měkkých listů. V devatenáctém století se začali dětské pleny vyrábět z bavlny. Díky mnoha inovacím se látkové pleny stále vyvíjeli a zdokonalovali. Poté na trh přišli pleny jednorázové. Jednorázové pleny skvěle sají a přitom jsou prodyšné. Dnes mají jednorázové pleny stahovací gumičky, které zabrání úniku moči, nebo stolice ven z pleny. Jednoduše a pohodlně se používají, však jejich vliv na životní prostředí může mít fatální následky.
To je jeden z důvodů, proč se zpět vrací látkové pleny. Dnes už máme na výběr z několika druhů a látkové pleny již nejsou tak časově ani finančně náročné, jak si mnozí myslí. Na internetu se dočtete, jaké mají skvělé ekologické a zdravotně nezávadné vlastnosti. O jejich termoregulaci a vlivu na dětské genitálie.
Za zmínku také stojí bambusové pleny. Bambusové pleny mají všechny kladné vlastnosti plen látkových a lépe se s nimi navazuje na bez plenkovou metodu. Jsou navíc ekologické a z obnovitelných zdrojů, takže jsou pro přírodu více než přijatelné. Dnes už se pleny vyrábí ve všech barvách a různých módních provedení. Jsou uzpůsobeny tak, aby rostli s dítětem, tím jsou finančně výhodné. Dopřejte komfort příjemné látkové pleny i Vašemu miminku.

Categories: Ostatní