Český Blog

Originální české články a novinky

Autor SubrJiri Čas vložení Dub - 07 - 2021

Hurá do Krkonoš – oblast plná zábavy a relaxace

 

Každý zná Krkonoše. Je to ta oblast.. ééé ..nahoře na mapě. Pokud jste měli ve škole zeměpis, možná odříkáte i zajímavá místa v Krkonoších a obce a města, která se v této oblasti nachází. Tohle je ale k ničemu. Pokud Krkonoše neokusíte na vlastní kůži, neznáte je. Přicházíte o hodně. I víkendová lyžovačka s přáteli vám řekne dost na to, abyste do Krkonoš jezdili každý rok a to nejlépe několikrát.

Krkonoše nejsou jenom o lyžování a běžkách. Určitě to sem spoustu lidí táhne, protože v ČR není moc míst, které by Krkonoším mohly konkurovat. Lyžování na malých kopcích je stejně k ničemu jako vyrazit na běžky po neprošlápnuté stopě, která je mimochodem zamrzlá. Někomu může vadit nadměrný výskyt dalších lyžařů, ale s tím nic nenaděláte. Po celodenním lyžování můžete v klidu relaxovat – doporučujeme solné jeskyně, saunu nebo wellness centrum. Pomůže i vlažné plaváníčko v krytém bazénu. V Krkonoších se náramně slaví Silvestr, ale ubytování je třeba rezervovat několik měsíců dopředu.

Abychom nepsali jen o zimě, v jarních a letních měsících Krkonoše žijí také. Je tu nespočet zajímavých turistických cílů, sportovních možností, opravdu netradiční místa jako Obří důl, Liščí hora, Sněžka, Pančavský vodopád a Rýchorský prales. Co vás uchvátí nejvíce je pravá nefalšovaná krkonošská příroda. Spousty a spousty přírodních úkazů, chráněných rostlin a zvířat. Turistika v Krkonoších funguje naplno.

Krkonoše doporučujeme všem, kteří ještě neměli možnost tuto bezva oblast navštívit a prozkoumat. Na to vám jeden den stačit nebude, takže musíte objednat ubytování v Krkonoších. I v tomhle vám poradíme. Nejlepší kategorií ubytování jsou hotely. O trošku nižší kategorie jsou penziony, potom apartmány, a nakonec horské chaty. Každé ubytování má něco do sebe – co můžeme garantovat je, že jsou všechny ubytovací zařízení osobně prověřené.

Objednejte ubytování a můžete vyrazit do Krkonoš ochutnat krajinu pro vás dosud neznámou.

Categories: Cestování