Český Blog

Originální české články a novinky

Autor paragluma Čas vložení Čec - 05 - 2019

Ipe – čaj pro zdraví a krásu

 

Rostlina Lapačo, nazývaný též jako Taheebo, Ipe nebo Queshua, roste ve vyšších oblastech jižní ameriky. Předkové dnešních obyvatel vařili z jeho lýka nálev k terapii různých potíží a jejich potomci do dnešních dnů za pomoci spodní kůry Lapačo ošetřují poranění. Pečlivě oloupané části spodní kůry přiloží vlhkou stranou přímo na poranění. Domorodý kmen Kalavaju který odpradávna žíje v Brazílii léčí údajně prostřednictvím odvaru z Čaj inků leukémii a jiné typy rakoviny. Pau d’Arco je opravdový výborný mix minerálů a stopových prvků které jsou potřeba pro zdraví a krásu. Obsahuje mimo jiné železo, fluor, jód, vápník, draslík, měď, hořčík, selen a zinek. Dle nejčerstvějších pokusů Univerzity v Mnichově Čaj inků dokáže vyléčit onemocnění zapříčiněné střevní plísní, stejně tak jako odstraňuje nádorové buňky, jakmile se utvoří. Mimo to, odvar z Mnichově Pau d’Arco zabraňuje zachytávání glukózy ve střevech a tak efektivně pomáhá pacientům s diabetem. Taheebo obsahuje též účinnou látku lapacholin, která zlepšuje dlouhodobé kožní onemocnění, jako jsou lupénka a neurodermatitida. Pau d’Arco účinkuje proti dlouhodobým kožním chorobám , snižuje vysoký krevní tlak, je schopen léčit aterosklerózu, rakovinu, funguje jako fungující prevence diabetes. Doporučené je podávat čaj z Queshua vnitřně, v součinnosti s vnějšími obklady.
Způsob použití: Obvyklý způsob přípravy Pau d’Arco je následovný: na čtyři velké poháry čaje Lapacho užijeme dvě polévkové lžíce řezané kůry Paudarco a jeden litr vody. Vodu přivedeme k varu, vsypeme kůru a všechno zase krátce povaříme. Ztlumíme výkon hořáku. Na mírném plameni vaříme čaj po dobu pěti minut, a pak dalších patnáct minut necháme zakrytý odstát, aby nevyprchaly vonné složky. Tímto způsobem uvařený nálev je skvělý během celého dne.
Mate Ipes můžete užívat také jako vnější čajové obklady. Na to je potřeba sterilní gázu nebo kousek plátna několikrát přeložený, který namočíte do už hotového čaje, vymačkejte a přiložte na postižené místo. Obklad nechte přiložený dvacet minut. Tento postup se opakuje 2-3 krát denně.
Obklady z Čaje inků jsou úžasné také pro péči o pleť na obličeji nebo i celém těle. Můžete také použít pleťový krém smíchaný s trochou elixíru Tahebo . Elixir je docela lehké zhotovit – rozdrtíme tři čajové lžičky spodní kůry Paudarco a zalijeme 100 ml 70 procentního lihu. Necháme louhovat během 10 dní, poté přecedíme a elixir připraven k použití.

Categories: Zdraví