Český Blog

Originální české články a novinky

Autor linda Čas vložení Říj - 12 - 2021

Jak čerpat teplo

 

1180381_stucco_turret_house    Tepelná čerpadla dnes patří k nejvyužívanějším zdrojům ohřívání a vytápění vody, bazénů a podobně. Jejich energetická náročnost není zdaleka tak vysoká, jako u dříve používaných technologií, což je možné díky lepšímu systému zateplení dnešních domů. Mnoho novostaveb má automaticky nainstalované právě tepelné čerpadlo. Na 1kW výkonu tepelného čerpadla potřebujete asi přibližně 12 metrů vrtu, přičemž maximální hloubka jednoho vrtu je 100m. Pokud je třeba pro tepelné čerpadlo zajistit více energie, odnímá se teplo z více vrtů.
Největší reálný přínos, pokud uvažujete opravdu o útulném bydlení, navíc se značným potenciálem do budoucnosti, mají právě tepelná čerpadla. V porovnáni s klasickými zdroji tepla, například kotli na tuhá paliva nebo zemní plyn, šetří primární energetické zdroje a přímo či nepřímo snižují tvorbu škodlivých emisí. Rozhodnutí o pořízeni tepelného čerpadla přináší nejen ekonomické výhody, ale je také velkým přínosem pro zlepšení našeho životního prostředí.
Podívejte se na www.tepelna-cerpadla.cz a jistě si vyberete z mnoha kvalitních produktů firmy Stiebel Eltron, která patří k již tradičním špičkám na evropském trhu s tepelnou technikou. Spojení s touto legendární značkou zajistí vašemu domu vždy dostatek kvalitního, levného a energeticky nenáročného tepla.

Categories: Bydlení