Český Blog

Originální české články a novinky

Autor admin Čas vložení Čec - 24 - 2020

Jak si vytvořit osobní nebo firemní blog na internetu (2/3)

 

Pomocí manuálu v tomto článku byste měli být schopni si zařídit vlastní blog na internetu. Pokud byste něco nepochopili, přidejte komentář pod článkem. V předchozím článku jsme si řekli že je možné přivydělat si peníze blogováním na internetu. Potřebujete k tomu vlastní blog. Jak tedy založit ten blog?

A) ENDORA – 239Kč ročně, 4 reklamní odkazy v patě stránky, snadná správa

Registrace hostingu a domény:

Asi cenově nejvýhodnějším způsobem je použití Endora.cz (klik v novém okně) . Klikněte na tlačítko “Chci založit hosting zdarma”, dále napište jméno vaší domény kterou si chcete registrovat. doména by měla být co nejkratší a co nejlépe zapamatovatelná, je třeba zadat bez háčků a čárek, například ondrejblog.cz, blogmojeprezdivka.cz. Dále se ujistěte že máte vybranou hostingovou variantu FREE (Zdarma), měli byste tak zaplatit pouze za doménu asi 239Kč ročně. Vyplňte vaše údaje do formulářů níže a tyto údaje si pro jistotu opište někam na papír (kromě hesla které si dobře zapamatujte). Po vyplnění založte účet kliknutím.

Přihlášení do blogu

Dále se přihlašte do svého nového účtu ze stránky endora.cz. Dole na stránce by měl být formulář “Vstup do administrace”, zadejte vaše uživatleské jméno a heslo které jste zvolili při registraci a koupi domény.
Po přihlášení budete moci nalézt vaší doménu a u toho různá tlačítka. Klikněte na tlačítko Aplikace. Pak zvolte tlačítko instalaci blogu “Wordpress” (Nainstalovat WordPress). Tím bude nainstalován blog WordPress na Vaší doménu a už bude viditelný každému člověku který používá internet a zná adresu blogu. Nyní se přihlašte do administrace (správy) vašeho blogu (adresa: vasedomena.cz/wp-admin). Zadejte uživatelské jméno admin a vaše Endora heslo.

Jak přidat nový článek

Jakmile jste se přihlásili s správy (administrace) vašeho blogu, klikněte menu na položku “Příspěvky”. Zde můžete mazat a upravovat vámi napsané články a nebo přidávat nové. Vaše články pak lidé najdou při hledání ve vyhledávačích internetu jako Seznam.cz a Google.cz

Jak změnit vzhled blogu?

Po přihlášení do blogu klikněte na položku “Vzhled”, “Šablony”, “Instalace šablon”. Klikněte na tlačítko “Hledat” a procházejte stovky možných vzhledů.

Nyní už máte za 239kč/rok založenou doménu a hosting a máte i svůj blog. Vítak jak přidávat nové články a měnit vzhled blogu. Můžete pokračovat na třetí část manuálu výdělku pomocí blogu – Jak vydělat peníze pomocí blogu a nebo si objednat tvorbu blogu ode mě:

B) CeskyBlog.info tvorba blogu – 590kč ročně, bez reklamních odkazů, doména, hosting, blog – vše v jednom

Cena registrace hostingu a domény ode mě je za cenu 590kč ročně. Výhodou je že vám předám přihlašovací údaje do vašeho blogu takže můžete začít hned psát a vydělávat. Stačí mi znát jméno domény, kterou vám zaregistruji (například ondrejblog.cz, blogmojeprezdivka.cz). Pro založení mě prosím napište na email adm zavináč prnet tečka cz. Používám také skype, icq, gtalk.

-> Klikněte pro třetí část článku – Jak vydělat peníze pomocí blogu který jste si založili

Categories: Finance