Český Blog

Originální české články a novinky

Autor weiron Čas vložení Říj - 07 - 2021

Jak udržet vlasy pevné a zdravé?

 

Po zdravých a pevných vlasech touží snad každá žena, ale jak se k nim chovat šetrně, abychom si nezadělaly na pořádný a dlouhodobý problém?

V současnosti najdeme na trhu s vlasovou kosmetikou mnoho produktů, které jsou zaměřeny zejména na zvětšení objemu vlasů. Jeden z doporučovaných přípravků představuje produkt na základě pudru, který se aplikuje rovnou ke kořínkům vlasů, a posléze se vmasírovává do vlasové pokožky. Další na co bychom měli myslet je způsob foukání vlasů. Je nutné začít zezadu a postupně pokračovat dopředu.

Pokud si své vlasy nedovedete představit bez pravidelného barvení, dbejte na to, aby barva byla dostatečně kvalitní a postup nanášení barvy precizní. Barvy, které nejméně vlasům škodí, jsou ty bez amoniaku a na bázi oleje. Přírodní barvy se chovají rovněž přátelsky, pokud však potřebujete vlasy zesvětlit, zde vám jsou k ničemu. Myslete na to, že barvené vlasy jsou pěkné, pouze pokud jsou zdravé. Vlas, na který působí barva je mnohem zranitelnější a náchylnější k mechanickému opotřebení. Na vlasy ztmavované barvami stačí používat pravidelně masku a kondicionér, avšak u vlasů zesvětlovaných je nutné pravidelně jim dopřát hloubkovou péči v podobě olejů.

 Na třepení vlasů jsou zejména dvě doporučení. Vlasy můžete buď rovnou ostříhat, nebo se je snažit zregenerovat. Pokud se rozhodnete pro druhou variantu lze vsadit na speciální séra a regenerační masky. Vyzkoušet můžete také novou techniku nazvanou SteamPod, která pomocí páry zažehlí do vlasů výživné látky a jejich poškozená struktura se tak uzavře.

Categories: Krása