Český Blog

Originální české články a novinky

Autor bugatka Čas vložení Dub - 02 - 2021

Jak vymáhat faktury po splatnosti?

 

Ať už podnikátel v jakémkoliv oboru, tak každý z nás podnikatelů je v podstatě vymahač. Myslím, že nemusí zdlouhavě vysvětlovat proč, stačí když se podíváte do svého účetnictví a zjistíte kolik nezaplacených faktur po splatnosti máte. Díky špatné platební morálce českých společností, má 80% podnikatelů 1-3 nezaplacené faktury za poslední rok podnikání. Tohle nejsou žádné výmysli ale fakt, který nás všechny trápí a nezmění na tom ani zákonem snížená doba spltnosti na 30 dnů.

Odepsat nezaplacené faktury po splatnosti anebo je vymáhat?

Ano znám mnoho podnikatelů, kteří se nechtějí zdržovat vymáháním pohledávek a raději nezaplacené faktury odepíší a dále je neřeší, prostě je nezahrnou do svého účetnictví. Pro někoho kdo dalším obchodem vydělá daleko více je to pochopitelné ale pro někoho jiného má cenu ztratil nějaký ten čas a zkusit pohledávku vymáhat. Vymáhání dluhů však není snadná záležitost. Bude vás to stát peníze ale hlavně váš čas, který je k nezaplacení.

Vymáhání pohledávek přes portál Dlužíš.cz je snadné a rychlé

Našli jsme pro vás relativně novou službu, která vám ušetří právě váš čas a hlavně peníze, které by jste jinak utratili za upomínání dlužníka. Tento registr dlužníků slouží ke zveřejnění dlužníka na veřejném negativním seznamu, který se postará o to, aby dlužník měl z ostudy kabát. Buďte si však jistí, že vaše pohledávka je oprávněná a ne smyšlená, postavená na chabých základech. Je to legální cesta vymáhání ale je potřeba si uvědomit, že jste na tenkém ledě. Když tohle pominete, tak budete v ruce mít skutečně velmi silnou zbraň proti neplatičům, protože každému kdo podniká záleží na dobré pověsti a to hlavně na internetu, odkud většina podnikatelů bere své zakázky.

 

Categories: Finance