Český Blog

Originální české články a novinky

Autor linda Čas vložení Zář - 07 - 2021

Jaké je nejlevnější povinné ručení?

 

Při koupi bytu, financujeme-li jej některým z mnoha typů úvěrů, musíme dát onen byt bance do zástavy pro případ nesplácení hypotéky. Při jízdě autem ručíme všem okolo nás jedoucím řidičům nevelkou finanční částkou za to, že v případě námi způsobené nehody, naše pojišťovna jistou část škody poškozenému uhradí. Tomu se říká povinné ručení. Kromě ručení můžeme mít uzavřenu ještě havarijní pojistku, která chrání naše auto i před škodou způsobenou námi samými. Toto souhrnně se nazývá pojištění vozidel. Zatímco však uzavření havarijního pojištění je čistě na libovůli toho kterého majitele vozu, Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je pro všechny povinné.

Majitelé luxusních vozů, mohou-li si dovolit koupi takto drahých aut, mohou bez mrknutí oka uhradit i oba typy pojistek a jejich cena tyto řidiče nikterak nezajímá. Ostatní řidiči, jejichž automobily se každoročně podílejí na zvyšování průměrného věku vozového parku v ČR, na internetu bedlivě sledují domény, v jejichž nadpisech se skví slova „povinné ručení ceník“. Jen tak jsou totiž schopni uhlídat nejnutnější výši povinného ručení, aby jim po zaplacení přiložené poštovní poukázky zbylo ještě na benzín k návratu z pošty domů.

Všichni bychom chtěli vydělávat hodně a platit málo. Proto mnozí hledáme každoročně to nejlevnější povinné ručení. Jedni jej najdou podle výše (či spíše níže) úhrady, pro jiného se mnohem více vyplatí některý z přislíbených bonusů. Nejvýhodnější je však to, které nakonec neupotřebíme!

Categories: Finance

2 Komentářů.

  1. Roflkopter napsal:

    nejlevnější povinné ručení naleznete na Expresnipojisteni.cz

  2. Dobrý den,

    já mám dobrou zkušenost se stránkou https://www.povinne-ruceni.com/povinne-ruceni/. Můžete vyzkoušet a posoudit, je tam i spousty zajimavých článků ohledně pojištění.

    Marcela