Český Blog

Originální české články a novinky

Autor NatalieSvetla Čas vložení Úno - 23 - 2021

Korálky

 

 

Když se řekne korálky, spousta z nás si představí skleněné korálky, které se u nás vyskytují nejčastěji. Skleněné korálky jsou bez pochyby krásné, ale na výběr máme více možností. Stále častěji se objevují dřevěné korálky, které na na nás působí jemným a přírodním dojmem. Méně známé jsou pak akrylové korálky, které se vyrábí z tvrzeného plastu a dokáží nás překvapit netradičními tvary. Dále jsou tu mačkané korálky, broušené korálky, ohňovky, které svým tvarem připomínají drahé kameny, jsou leklé a svým vzhledem výjimečné. Vybírat můžete také z keramických korálků, foukaných korálků,  plastových korálků, korálků, které lze nažehlit, plastové korálky, rokajlové korálky, praskaných korálků, pryžových korálků a mnoho a mnoho dalších.

Jestli, že jste se rozhodli být kreativní a sami si vyrábět korálkové předměty, bude se Vám do začátku hodit pár maličkostí. Jsou to například keltovací kleště, navlékací jehly, navlékací materiál, kterého najdete také velké množství. Od silonu, přes kůže až k nejrůznějším drátkům a pruženkám. Mohlo by se Vám také hodit lepidlo, nějaká kniha s návody, nebo speciální pořadač korálků, který zaručí, že se Vám jednotlivé druhy korálků nepomíchají. Keltovací kleště se Vám budou hodit při začištěni konců drátků, roztahování zapínacích oček a podobně.

Pokud s korálkami teprve začínáte, jsou pro Vás vhodné skleněné korálky, nebo dřevěné korálky, se kterými se lépe pracuje. Začněte od jednodušších náramků a náhrdelníků a postupně své dovednosti rozvíjejte. Korálkování si zamilujete.

Categories: Zábava