Český Blog

Originální české články a novinky

Autor novottom Čas vložení Bře - 14 - 2021

Levné kontaktní čočky klidně i na rok

 

Vylepšování a vývoj materiálu na výrobu kontaktní čočky pokračuje od minulosti dodnes, stále je co vylepšovat. Plynopropustné materiály na výrobu tvrdé kontaktní čočky a měkké kontaktní čočky z dokonalejších polymerů. V 60 letech bylo učiněno v oblasti kontaktní čočky hned několik zásadních posunů a objevů, které jejich výrobu dočista změnily.

Největším pokrokem od dob vynalezení kontaktní čočky je vynalezení právě materiálu na jejich výrobu a tím je polymer, měkká látka s vlastnostmi skla, dokonalá kombinace pro kontaktní čočky. V minulosti byly kontaktní čočky velice drahou záležitostí, jelikož musely být vyráběny na míru, až materiál polymer tuto nutnost odstranil, právě svou pružností.

Tvrdá varianta levné kontaktní čočky jsou sice odolnější a déle vydrží, ale jak samotný název napovídá, jsou o něco méně pohodlné a nepropouští tolik kyslík, takže je oko zatěžováno. Kromě tvrdé levné kontaktní čočky jsou v nabídce na trhu taky o poznání měkčí levné kontaktní čočky,  hydrogelové nebo hybridní hydrogelovo-silikonové jsou oku příjemnější ale jejich trvanlivost dík citlivému materiálu je značně omezena.

Levné kontaktní čočky si vybere doslova každý, ale také každému sedí jednoduše o něco jiný typ levné kontaktní čočky dle materiálu a trvanlivosti. Pro velice citlivé oči existuje i nové skvěle dostupné levné kontaktní čočky, které jsou tak jemné, že jsou doporučovány začátečníkům, jsou extra propustné a na oku nejsou po chvíli vůbec cítit.

Proč si neudělat radost a nepořídit si kontaktní čočky levně, které úplně změní naši barvu očí? Změna je život, a když jsou kontaktní čočky levně k dostání tak snadno a rychle, proč to jednoduše nezkusit a neotestovat pro jednou jaký je to komfortní pocit nenosit na nose brýle ale volně se pohybovat a na nic nemyslet. Zhoršuje se Vám zrak?

Ničeho se nebojte na trhu jsou kontaktní čočky levně, řešení Vašeho problému a nemusíte se ani přiklánět k nějakému nepříjemnému kompromisu v podobě kostěných brýlí. V dnešně době si můžete vybrat z pohodlí Vašeho domova skvělé kontaktní čočky levně, které s vámi dokonale splynou a navodí pocit svobody.