Český Blog

Originální české články a novinky

Autor Stahor Čas vložení Lis - 21 - 2020

Moldavská brandy

 

Vyrobit opravdu kvalitní brandy vyžaduje dlouholeté zkušenosti a na jihovýchodu Moldávie mají výrobu této pálenky z vinné révy v malíčku. Historie zdejšího výrobního závodu se datuje už od roku 1897, kdy byla poprvé spuštěna výroba v Tiraspolu, hlavním městě Podněsterské moldavské republiky. Pojďme se tedy blíže seznámit s tradiční moldavskou likérkou KVINT.

Zkratka KVINT je tvořena prvními písmeny ruských slov “коньяки, вина и напиткиТирасполя”, která v překladu znamenají: „Brandy, víno a nápoje z Tiraspolu“. Jak již bylo řečeno, historie této značky sahá až do 19. století a za dobu více jak stoleté existence se tato moldavská společnost stala oblíbenou po celém na světě. Je to nejen díky investicím do nejnovějších technologií podle francouzského vzoru výroby koňaku, ale hlavně díky zachování dlouholetých tradic výrobního procesu a používání výhradně přírodních surovin dle původní receptury, kterou si vinaři dědí z generace na generaci.

KVINT je pravidelným účastníkem různých mezinárodních výstav a degustačních soutěží, kde jejich výrobky získaly již několik ocenění. Není tedy divu, že společnost KVINT každý rok vyrobí a prodá více než 20 milionů lahví alkoholických nápojů, z nichž každé nabízí jak svoji chuť a vůni tak atraktivní a moderní design.

U nás si můžete tuto výjimečnou brandy zakoupit díky společnosti XO CZECH, s.r.o., která je výhradním dovozcem a distributorem alkoholických nápojů moldavské značky KVINT v České republice. Na jejich eshopu naleznete brandy ve stáří 5 – 50 let, ale také moldavská vína prvotřídní kvality, vodky VOLK, KVINTOFF a gin KVINT. Ke každé objednávce máte také dopravu zdarma.

Neváhejte tedy a udělejte radost sobě nebo svým blízkým. Brandy se také skvěle hodí jako pozornost pro obchodní partnery.

Categories: Obchod