Český Blog

Originální české články a novinky

Autor binaryoptions Čas vložení Srp - 01 - 2020

Na co je třeba si dát pozor při binárním obchodování opcí

 

Na zájemce o obchodování s binárními opcemi čeká mnoho nástrah, a to z jednoho prostého důvodu, jde totiž o peníze. Proto je třeba postupovat velmi opatrně. A co vám hrozí?

Brokeři

Na trhu je nepřeberné množství brokerů binárních opcí a noví vznikají každým dnem. Ovšem jen zlomek jsou spolehlivé společnosti, u kterých máte jisté záruky v podobě pojištění vkladů, že o své peníze jen tak nepřijdete.

V první řadě je třeba obchodovat jen u regulovaných makléřů, kteří mají oprávnění od ČNB, což si můžete ověřit na jejích stránkách. Regulace ale nemusí znamenat, že je broker čestný a poctivý, a proto je dobré si vždy ještě vyhledat ohlasy ostatních obchodníků a potvrdit si, že se jedná o bezproblémovou společnost.

A konečně dejte také na osobní dojem při otevírání účtu a komunikaci s brokerem. Pokud se k vám nechová podle očekávání, neváhejte přejít jinam.

Obchodní systémy

Ještě víc než brokerů najdete obchodních strategií. A u každé vám bude její autor slibovat nemalé zisky. A tyto strategie budou zadarmo. Na místě je se ptát proč? Většinou jsou na ně totiž navázané vedlejší úmysly, jako dotlačit vás k otevření účtu u konkrétní společnosti a obchodování dané strategie, aniž byste si ověřili její funkčnost na testovacím účtu.

Takovým nabídkám se vyhýbejte, pokud vás někdo omezuje ve volnosti otevřít si účet kdekoliv a strategii si otestovat, velmi pravděpodobně nemá čisté úmysly.

Automatické strategie

Extrémní případ tvoří tak zvané AOS, neboli automatické obchodní systémy, které převezmou vládu nad vaším obchodním účtem a budou obchodovat za vás. Možná vás překvapí, že jsou také nabízené zadarmo, ale opět platí, že jsou podmíněné otevřením účtu u konkrétní společnosti.

Laikům se pak taková nabídka zdá neodolatelná, protože jim má něco vydělávat peníze zadarmo. Což samo o sobě samozřejmě zní jako nesmysl, a nesmysl to také je. Takové systémy jsou nefunkční a účet vám zobchodují na nulu, takže o svůj vklad přijdete.

Shrnutí

Při binárním obchodování opcí na vás čekají hlavní nástrahy v podobě nepoctivých brokerů a nefunkčních obchodních strategií, které budete nuceni obchodovat u konkrétních společností bez ověření prostřednictvím vlastního testování s virtuálními penězi. Dávejte si na ně pozor.

Categories: Finance