Český Blog

Originální české články a novinky

Autor loupacek Čas vložení Čer - 14 - 2019

Nákup elektrokol je od března možný i v Praze

 

Jestliže byste chtěli srovnávat vzhled elektrických kol s těmi klasickými jízdními, dojdete k závěru, že vzhledově se od sebe příliš neodlišují. Ten hlavní rozdíl totiž spočívá v elektromotoru, kterým je každé elektrické kolo opatřeno. Díky němu je jízda na kole pro mnohé příjemnější, jelikož se při ní moc nenadřou. Obliba elektrických kol tak mezi sportovci i nesportovci stále více stoupá. Ti, kteří si mysleli, že jsou elektrokola vynálezem posledních několika let, se mýlili. První elektrické kolo bylo totiž vyrobeno téměř před sto dvaceti lety. Svůj rozmach elektrokola zažila ale až o něco později, konkrétně během devadesátých let. Od té doby však elekrokola prodělala řadu změn, dnešní elektrická kola jsou totiž lehčí a levnější, než ta před dvaceti lety.

Elektrokola Praha jsou vhodným dopravním prostředkem pro každého. Mohou je využívat jak zdatní cyklisté, tak i ti, kteří si na kole vyjedou jen jednou za čas. Na elektrokole mohou jezdit i ti, kteří mají zdravotní problémy nebo nejsou v příliš dobré kondici. Věk také není překážkou. Elektrokolo je ideálním dopravním prostředkem z tohoto důvodu, že pokud se vám v půlce cesty vybije baterie, na zbylou část trasy jednoduše použijete vlastní sílu. Elektrokola jsou navíc šetrná k životnímu prostředí a nevydávají při jízdě žádný hluk.

Elektrokola se nejčastěji vyrábí ve třech provedeních, a to buď jako skládací kola, jako městská kola a jako terénní kola. Skládací elektrokola využijí hlavně ti, kteří si při cestách často s sebou berou kolo. Skládací elektrokolo totiž není problém složit to kufru automobilu. Terénní elektrokola, jak již název vypovídá, jsou vhodná pro jízdy v terénu, navíc jejich baterie vydrží až sto kilometrovou jízdu.

Categories: Sportování