Český Blog

Originální české články a novinky

Autor regneb Čas vložení Bře - 11 - 2021

Nové SMS půjčky a aukce půjček

 

Sháníte-li půjčku, je potřeba rozmyslet si, k čemu půjčku potřebujete a na jak dlouho. Pokud potřebujete jen finančně pomoci před výplatou. Vhodným řešením jsou nové SMS půjčky. Jejich výhody jsou především:

  • rychlost (půjčku můžete mít na účtě do 30 minut)
  • snadnost (není třeba přidávat k žádosti další doklady ani potvrzení o příjmu)
  • dostupnost (nové sms půjčky jsou určeny všem, studentům i důchodcům, stačí, když je vám alespoň 18 let a půjčku bez problému splatíte)

Půjčit si pomocí SMS a internetu je velmi jednoduché. Stačí, když vyplníte jednoduchý formulář na stránkách, který zahrnuje pár políček pro vaše osobní údaje a kolonku, kam vyplníte číslo vašeho bankovního účtu. Pak formulář odešlete a počkáte až vám přijde SMS s kódem, pomocí kterého potvrdíte, že máte o půjčku zájem.

Takovéto půjčky jsou vhodné především k překlenutí momentální finanční situace a nehodí se příliš jako dlouhodobý úvěr, který budete splácet několik měsíců. Obecně lze říci, že SMS půjčky fungují většinou do 5 000 Kč pro prvožadatele. Pro opakované klienty se částky navyšují až na 10 000 Kč, to už je ovšem částka, u které se vyplatí přemýšlet o jiném typu úvěru, kde získáte výhodnější úrok a budete moci splácet déle. Pokud si chcete o nových SMS půjčkách přečíst více, můžete si zkusit vyhledat informace o finských půjčkách. To je totiž jiný název SMS půjček.

Výhodné podmínky půjčky – aukce půjček

Co tedy dělat v případě, že chcete půjčku na větší částku a navíc máte nějaké specifikum, které nechce banka nebo jiná instituce zahrnout do vašeho scoringu? Nebo máte problém s tím, že se vám půjčky od bank či nebankovních společností zdají předražené nebo nefér? Je tu cesta, která vám umožní získat opravdu férové a individuální podmínky a to jsou aukce půjček – půjčky od soukromých osob.

Jak celá věc funguje? Je to opravdu jednoduché, vy jako žadatel o peníze zadáte do systému údaje o vaší půjčce, především to, zda-li jste schopen či ochoten ručit nemovitostí, jakou částku chcete půjčit a jak rychle jste schopni ji splatit. Tato vaše poptávka se zobrazuje v systému soukromým osobám – investorům. Ti zváží všechna kritéria, která jste do vaší poptávky uvedli a učiní nabídku, kterou vloží do systému. V takovém případě jste upozorněni pomocí SMS či emailu. Můžete nabídkou okamžitě přijmout nebo počkat na další nabídky, které budou pravděpodobně výhodnější než ta první. Investoři se přetahují v tom, kdo nabídne výhodnější podmínky, aby investici získal. Proto se tomuto způsobu říká aukce půjček. Dokonce je možné přijmout několik nabídek a složit tak půjčku z několika zdrojů.

Aukce půjček bylo téma také na hottipy.cz.

Categories: Finance