Český Blog

Originální české články a novinky

Autor ketys Čas vložení Lis - 21 - 2021

Onlinovka roku 2012? Přece Goodgame Empire!

 

Baví vás online hry jako např. Travian, Divoké kmeny, Kings of Age a další? Pak jistě stojí za vyzkoušení i nejlepší browser game roku 2012. Goodgame Empire vás vtáhne do zpátky do středověku plného krutých panovníků, hladomorů a nelítostných bitev. Jako hradní pán bude vaším úkolem zajistit poddaným práci, stravu a pocit bezpečí. Zato vám na oplátku vyprodukují tolik surovin, kolik jen budete potřebovat.

Samozřejmě nebudou suroviny produkovat sami, musíte jim trochu pomoci tím, že postavíte kamenolomy, pily a farmy. Tyto budovy produkují určitý počet surovin každou hodinu. Navíc můžete všechny budovy vylepšovat a zvyšovat tak jejich produkci. Suroviny jsou potřebné k výstavbě budov a sestavování vojenských prostředků, jako jsou např. žebříky, beranidla, obléhací věže a další.

Každý hráč jistě chce mít co největší Empire, neboli impérium. Čím více zaberete základen, tím větší máte produkci surovin a můžete tím pádem mít i větší vojsko. Jedině za pomoci stabilní ekonomiky a silného vojska lze ve hře uspět. Své vojáky můžete využívat jak k obraně proti nepřátelům, tak k útokům na reálné protihráče či počítačem ovládané loupeživé barony.

Útoky musíte plánovat strategicky. Nejlepší je před útokem poslat na nepřátelský hrad zvědy, abyste zjistili poměry jednotek na hradbách. Poté již snadno rozmístíte lučistníky proti pěchotě a naopak obrněnou pěchotu proti lučistníkům. Loupeživý baroni jsou určitě jednodušší soupeři, zato však poskytují pravidelný přísun uloupených surovin a občas také nějakou výbavu pro velitele nebo kastelány.

O velitelích či kastelánech nebo i dalších důležitých věcech si můžete přečíst v podrobném návodu. Najdete v něm spoustu užitečných informací, a pokud si i přesto nebudete vědět rady, stačí když nám necháte dotaz ve Facebook komentářích a my vám co nejdříve odpovíme. Tak hurá do hry!

Categories: Počítače

3 Komentářů.

  1. Empire napsal:

    Goodgame Empire je fakt vymakaná. Doufám, že se bude pořád vylepšovat :-)

  2. Empirista napsal:

    Taky jsem to začal hrát teďka :) a zatim supr!

  3. Atlaso napsal:

    To jsem kdysi dávno též hraval. Fajn hra. Ted me více baví forge of empires :)