Český Blog

Originální české články a novinky

Autor UW Čas vložení Led - 08 - 2021

Pojeďte na Epirskou riviéru

 

Dovolená v Řecku se již před lety stala nedílnou součástí letního volna pro mnoho českých cestovatelů. Můžete si totiž vybrat z velkého počtu řeckých letovisek a ostrovů a přitom je každé místo svým způsobem jedinečné a v porovnání s ostatními unikátní.

Zkuste ale vycestovat do těch méně známých míst, která zatím nejsou turisty úplně doceněna. Co třeba městečko Parga? Celá oblast je trošku izolovaná od zbytku Řecka, ale již se pracuje na výstavbě nové dálnice. Ta ho propojí s pevninským Řeckem a měla by tomuto místečku umožnit se stát oblíbenou turistickou destinací. V Parze se totiž setkáte s ne úplně typickou řeckou kulturou.

Při koupání budete mít výhled na ostrov Paxos a jižní část ostrova Korfu. Při dobrém počasí lze dohlédnou až na ostrov Lefkáda. Vzhledem k blízkosti okolních ostrovů se můžete pravidelně vypravovat na jednodenní poznávací výlety okolních ostrovů a večer se vracet na svůj tichý a útulný ostrov. Ti akčnější si vypravují i do nedaleké Albánie. Na ostrově najdete nejhlubší řeckou soutěsku Vikos, která dosahuje délky 12 kilometrů a je chráněným přírodním územím.

Při trávení vaší dovolené na tomto ostrůvku si můžete vybrat pro své lenošení hned z několika pláží. Skoro v centru města leží pláž Krioneri, ale vzhledem k její velikosti bývá v letní sezóně vždy přeplněná. A proto pokud vyhledáváte soukromí, musíte se vypravit na pláže více vzdálené od centra.

K tomu se často využívá vodní taxi, které vás naloží a vylodí přímo na dané pláži. V případě, že budete mít k dispozici auto nebo skútr, můžete se vydat na pláž Lichnos. Ta je vzdálená 4 kilometry a je považována za jednu z nejkrásnějších. V neposlední řadě bychom se měli zmínit o spíše oblázkové pláži Valtos, která je několik kilometrů dlouhá a míří na ni většina dovolenkářů.

Ať už vycestujete do Pargy za poznáváním či za odpočinkem, litovat tohoto rozhodnutí jistě nebudete. S vypůjčením šlapadla můžete strávit příjemné chvíle na malém ostrůvku v zálivu Panagia. Malebné městečko Parga je omýváno vodami Jónského moře, v kterém lze načerpat spousty nových sil po vyčerpávající zimě.

Categories: Cestování