Český Blog

Originální české články a novinky

Autor NatalieSvetla Čas vložení Zář - 14 - 2021

Pouštění draků

 

 

Podzim se blíží ke svému konci, proto naše mateřské sdružení, ještě v posledních pár hezkých dnech, připravilo akci pro děti s rodiči. Jednalo se o pouštění draků. Ale aby to nebylo jen tak, rodiče a děti museli na místě nejdříve draka vyrobit. Ze sponzorských darů se nakoupil materiál a další pomůcky. Děti a rodiče měli vyhrazený čas na výrobu draka. Museli jej dokončit do dvou hodin. Následovala přehlídka draků a také jejich funkčnost. Bodoval se i styl létání a délka, kterou drak vydržel ve vzduchu, aniž by, mu odpadl jakýkoli kousek konstrukce. Pro vítěze byli připraveny poháry. Pohary pro první místo, druhé a třetí.

Už na začátku bylo všem jasné, že se den vydaří. Počasí nám přálo a při výrobě draka se všichni velmi dobře bavili. Rodiče se vrátili do dětských let, a bavili se především nad tím, že jejich konstrukce draka nemá vůbec pravidelný tvar, nebo že se celá rozpadá. Děti ochotně rodičům radili a zdobili draka, aby aspoň za vzhled dostali co nejvíce bodů. Děti se snažili koukat po ostatních soutěžících, aby se ujistili, že nejsou tolik pozadu, a že šance vyhrát poháry je vysoká.

Dvě hodiny uplynuli a děti se svými výtvory stáli hrdě v řadě a porotci bodovali jejich mistrovská díla. Často se děti s rodiči pokusili o draka kosočtvercového tvaru, který jim přišel jednoduchý a byli si jistí, že jej zvládnou, ale byli tu i draci, kteří měli všemožné tvary a málo kdo věřil, že se jim podaří vzlétnout. I přes malé komplikace, nakonec se k nebi vznesli všichni draci. I když někteří ve vzduch dlouho nevydrželi, děti nebyli smutné. Ba naopak si užili spoustu legrace no a poháry, ty čekali na vítěze, který byl brzy odhalen.

 

Categories: Sportování