Český Blog

Originální české články a novinky

Autor UW Čas vložení Led - 11 - 2021

Poznávací zájezd do Egypta

 

Egypt je mezi turisty celosvětově oblíben především kvůli slunečnému počasí v průběhu celého roku. Tuto skutečnost doplňuje bujný a barvami hýřící podmořský život na korálových útesech jen pár metrů pod hladinou. V Rudém moři jsou totiž jedny z nejlepších podmínek pro potápění a šnorchlování na světě.

Jenže Egypt není jen skvělé počasí a křišťálově čisté moře plné pestrobarevných ryb a dalších mořských živočichů. Tato severoafrická země je známá i díky svým historickým památkám. V Egyptě na vás čeká více než 5.000 let stará historie země pyramid a faraonů. A tou nejlepší formou, jak poznat z historického Egypta co nejvíce za poměrně krátkou dobu, je poznávací zájezd do Egypta.

Na vlastní oči pak budete moci obdivovat pyramidy a Velkou Sfingu v Gíze a káhirské národní archeologické muzeum, kde je uložena zlatá maska faraóna Tutanchamóna. V jižní části Egypta se zase nacházejí známá údolí Králů, Královen a chrámový komplex v Karnaku.

Poznávací zájezdy bývají zaměřeny na možnost poznání co nejvíce památek v několika dnech. Jenže s tím souvisí nutnost častého cestování a přesunu od památky k památce. Z tohoto důvodu bývá velmi často v itineráři poznávacího zájezdu po Egyptě i plavba po Nilu, podél kterého se nachází většina významných chrámů a dalších památek.

Trávit dovolenou tímto způsobem ale nemusí být ideálem pro ty, kteří inklinují spíše k relaxaci na rozpálené pláži. Ale i vyznavači pasivního odpočinku mohou během své dovolené poznat něco z egyptské historie, neboť v nabídce lze nalézt zájezdy, které kombinují poznávání s volnými dny při pobřeží moře.

Categories: Cestování