Český Blog

Originální české články a novinky

Autor loupacek Čas vložení Bře - 30 - 2021

Představujeme Paracord materiál

 

Znáte Paracord materiál? Pokud ano, určitě víte, že se jedná o pevnou a kvalitní padákovou šňůru. Dříve byl tento materiál využíván zejména výsadkáři za druhé světové války, v dnešní době je možné tuto padákovou šňůru označit jako multifunkční. Využívají ji tedy jak civilisti, tak členové bezpečnostních sborů.
Paracord můžete využít téměř kdekoli, například při stavbě přístřešku, jako tkaničku do boty, když se vám ta vaše přetrhne, ke svazování věcí, zajištění zavazadel nebo třeba při nouzovém slaňování. Možností využití je opravdu nesčetně mnoho.

PARACORD Náramek SURVIVAL PARACORD D-SHACKLE ČERNO/ČERVENÝ
Paracord materiál se používá k výrobě široké škály zboží, například si můžete z této padákové šňůry zakoupit upletený obojek a vodítko pro psa, přívěšek či opasek. Jen pro zajímavost bývají opasky upleteny až z třiceti metrů Paracordu.
Nejčastěji se však setkáte s paracordovými náramky. Jsou vhodné pro ty, kteří vyrážejí často do přírody. V případě nouze pak tento náramek jednoduše rozpletou, a mají k dispozici kvalitní padákovou šňůru, kterou mohou dle libosti využít.
Tato padáková šňůra má opravdu velkou nosnost, měla by unést až 249 kilogramů. Můžete si ji (stejně jako výrobky z ní) zakoupit v nejrůznějších barevných provedeních. Paracordové náramky, opasky a další výrobky jsou tedy nejen praktickou záležitostí, ale také díky jejich barevnosti skvělým doplňkem.

Categories: Řemesla