Český Blog

Originální české články a novinky

Autor Boomer Čas vložení Úno - 21 - 2021

Proč si koupit ready made s.r.o.?

 

Obliba ready made s.r.o. soustavně roste. Můžete se o tom sami přesvědčit studiem příslušných statistik. Na českém trhu jsou sice předem založené firmy relativní novinkou, nicméně začínají se stávat hitem mezi podnikateli, jejichž prioritou je při zakládání společnosti zejména efektivita, rychlost, komfort a pochopitelně nízké náklady. Proč v těchto oblastech ready made s.r.o. excelují?

1) Komfort

Při pořízení nové firmy formou nákupu ready made společnosti minimalizujete vynaložené úsilí. Celý proces je velice jednoduchý – kontaktujete zvoleného obchodníka s těmito firmami, předáte mu všechny náležité informace (přičemž vám poradí, jak je zkompletovat, takže nebudete tápat) a on již vše vyřídí bez vašeho přičinění. Nemusíte běhat po úřadech ani po soudech.

Kromě podpisu převodní smlouvy u notáře v podstatě není třeba, abyste opustili vaši kancelář. Zde je ovšem vhodné zmínit, že pořízení ready made s.r.o. bude skutečně komfortní jedině tehdy, pokud budete spolupracovat se správným prodejcem. Nezkušení obchodníci s ready made s.r.o. mohou pochopitelně proces převodu podstatně zkomplikovat.

2) Náklady

Ceny ready made s.r.o. klesly takřka na historické minimum. Toho můžete využít a rozjet tak nové podnikatelské projekty s minimálními náklady. Výhodou ready made společností je, že nemusíte řešit základní kapitál – kupujete firmu, která jej již má účetně složený. Oproti standardnímu zakládání firmy na klíč tak při nákupu předem připravené společnosti neoslabujete svoje cashflow finančními převody souvisejícími s navyšováním tohoto účtu.

Další úspory pak pramení z minimalizování vynaloženého času. Pokud byste novou firmu zakládali svépomocí, museli byste strávit hodiny studiem aktuálních korporátních zákonů. Tento uspořený čas můžete místo toho věnovat smysluplné práci.

Ready made s.r.o. jsou skvělý nástroj pro zahájení podnikání. Prakticky je ani nelze srovnávat se založením firmy na klíč a už vůbec ne s registrací společnosti svépomocí. Tisíce převedených ready made s.r.o. ročně jsou toho důkazem.

Categories: Obchod