Český Blog

Originální české články a novinky

Autor ekomplex Čas vložení Dub - 08 - 2020

Pryč s nudnými nátěry a malbami

 

Pryč s nudou v interiéru

Pryč je ta doba, kdy se na stěny používaly jen ozdobné válečky nebo papírové tapety. Dnešní malíři pokojů umí využít i jiné metody, které dopomohou ke krásnému a zajímavému interiéru. Klasická bílá stěna už není v dnešní době nic jedinečného a proto, aby se rozbil stereotyp, používají se nejrůznější techniky malování nebo dekorace zdí, které interiér oživí.

Dekorativní malby

Jednobarevná stěna je nezábavná a proto se mnoho z nás snaží najít alternativu, jak tuto jednotvárnost zpestřit. Jednou z mnoha metod jsou dekorativní malby, které oživí každý interiér (byty, hotely, restaurace, čekárny, firmy…). Dekorativní malby nabízejí mnohostranné užití a fantazie tady má otevřené dveře. V dětském pokoji lze použít pohádkové postavičky, zvířátka, nejrůznější dětské motivy a podobně, v obývacím pokoji různé krajinné prvky, ornamenty, v halách a firmách nápisy (například reklamní), v čekárnách lze použít relaxační a uklidňující prvky. Dekorativní malby mohou vycházet z vlastní fantazie nebo předloh.

Jak se dekorativní malby provádějí?

Dekorativní malby vycházejí z vašich představ. Je důležité si dobře rozmyslet, co a kde chcete použít. Pak už jen se rozmyslet, jestli se do dekorativní malby pustíte sami nebo s profesionálními malíři. Na dekorativní malby lze použít buď šablony a předlohy nebo fantazii a zručné ruce. Pokud neovládáte malířský um, je lepší pořídit si šablony a nebo si pozvat odborníky.

Malíři a dekorační malby

Pokud chtějí malíři dělat dekorativní malby, musí mít umělecké cítění. Proto ne všichni malíři se mohou do téhle práce pouštět bez šablon. Dekorativní malby si žádají přesnost a pečlivost, jelikož zde jde vidět každý nedostatek. Dobře zvolené a hlavně dobře odvedené dekorativní malby ozdobí místnosti nejen doma, ale i ve firmách či komerčních objektech a dokáží návštěvu zaujmout.

Malířské práce

Malířské práce nejsou jen o dekorativních malbách, ale i o malování celých objektů a dalších malířské práce s tím související. Pokud si pozvete odborníky na dekorativní malby, není od věci si nechat při jednom i vymalovat stěny a stropy, tahy profesionálů se poznají a vše vám bude dokonale ladit. Malířské práce odvedené zručnými malíři mají čisté linie, souvislou vrstvu a krásné hladké povrchy, kterých sami těžko dosáhnete.

Ozdobit jakoukoli místnost dekorativní malbou je dobré řešení všude tam, kde chcete dosáhnout příjemného prostředí.

Categories: Bydlení