Český Blog

Originální české články a novinky

Autor NatalieSvetla Čas vložení Bře - 04 - 2021

Soutěž v pojídání meruňkových knedlíků

 

 

Tak, jako každý rok, i letos se chystá všemi oblíbená a známá soutěž v pojídání knedlíků. Letošní rok bude pátým ročníkem, kdy se tato soutěž u nás pořádá. Dlouho dopředu se připravuje místní sokolovna na tuto událost a rozhoduje se o tom, kdo knedlíky uvaří. Už jsme soutěžili v pojídání jahodových, švestkových, tvarohových knedlíků, tak letos jednoznačně vyhrály meruňky. Vítěz vyhraje týdenní pobyt v lázních. Odměna je připravená i pro kuchaře, či kuchařku, kteří knedlíky připraví.

Letošní rok na první pohled vypadá, jako předešlé ročníky, ale letos je připravená ještě bonusová cena pro všechny zúčastněné. Pro soutěžící jsou připraveny poháry. Pohary mají vyryté datum konání soutěže, aby sloužily jako upomínka na tento den.

Do soutěže se přihlásilo patnáct jedlíků. Je to zatím největší počet od začátku konání soutěže. Jedlíky jistě lákají připravené poháry. Soutěž trvá dvacet minut, po uplynutí času, se spočítají knedlíky, které soutěžící snědli a vyhlásí se vítěz. Přihlížející si mohou prohlídnout poháry, které jsou vystaveny vedle pódia. Pátý ročník vyhrál již po třetí jedlík číslo dva. Dokázal sníst neuvěřitelných 120 meruňkových knedlíků. Teď už nezbývá nic, než rozdat poháry a těšit se na další, jistě stejně zajímaví ročník.

 

Zdroj: http://www.nejlevnejsipohary.cz/

 

Categories: Zábava