Český Blog

Originální české články a novinky

Autor odison Čas vložení Úno - 27 - 2021

Super-trefa.cz – magazín o naší společnosti

 

Koho by bavilo pořád číst všechny ty „BLESKující, AHAjící“ a jiné bulvární informace o tom, která modelka nahání fotbalistu, který fotbalista nahání manekýnu a nebo třeba který umělecký pár má rozhádané manželství? Pořád se to opakuje. Od televize po internet nás bulvár chce šokovat. Přitom existují i daleko kultivovanější možnosti, jak tyto informace dostat na veřejnost. Třeba magazín Super-trefa.cz přináší zajímavé komentované dění o společnosti.

Informace z večírků a mejdanů

Nemyslím zrovna tajné nakukování přes okno a focení silným teleobjektivem tak, abychom nešťatníky zachytili v choulostivých situacích. Myslím, že těchto věcí kolem nás je celkem dost. Zajímavé je, že třeba soused Franta Vopršálek má milenku v sousední vsi Vševědice, nějakou Mařku Oprsklou. Anča Vopršálková se to dozvěděla a rázem bylo na vsi veselo. Naše ves má tedy taky takový malý bulvár. Ale že bychom si je fotili a nebo psali do novin?

Slavní zajímaví většinu, jsou to vzory

Přestože je Česko v rámci Evropy stát poměrně malý, skandály se mu nevyhýbají. Naše společnost však není odlišná od jiných. I jinde ve světě je tomu tak. Slavné a známé osobnosti mají prostě smůlu v tom, že spousta z nás by chtěla zažít jejich luxus a pohodlí. Ano, museli pro to něco obětovat, aby se dostali na výsluní. Není to zadarmo a bulvár k tomu přirozeně patří.

Příležitost pro všechny

Malé redakce magazínů proto vítají jakékoli dění, které vybočuje z běžné zpravodajské rutiny. Že se v obci v hotýlku ubytoval známý pár? Ano, to je samozřejmě příležitost. Přiznejme si ale, že oproti klasickému bulváru nebude asi venkovský redaktor obléhat hotýlek. To spíše vyčká na příležitost, pozdraví se, zeptá se na to, jak se párečku u nás líbí. Toto přece stačí na to, aby se z takové příležitosti udělal zajímavý článek.

Z Prahy k nám nevidí, ale my k nim často taky ne

O kultivaci a slušnosti již řeč byla. Společnost obecně bulvár přijímá, protože zkrátka bulvár patří ke slavným. Z pohledu malé redakce a třeba magazínu Super-trefa.cz je to vždy lákadlo pro čtenáře. Odvaha oslovit osobnost, napsat k tomu pár vět a publikovat článek, to se přece musí cenit. Čitatelé pak mohou článek sdílet, lajkovat a komentovat. Článek začne žít vlastním životem.

A to je přece dobře!

Categories: Společnost