Český Blog

Originální české články a novinky

Autor tom4 Čas vložení Led - 11 - 2021

Tip na kvalitní past na myši

 

Pokud máte doma nebo ve firmě myši, s největší pravděpodobností jste přemýšleli, jak se těchto hlodavců zbavit. Jako první většinu lidí napadne koupit pár pastiček. Těch však existuje několik druhů. Nejznámější jsou klasické dřevěné pastičky, následují plastové pasti a živolovné pasti, které hlodavce chytnou a je na vás je vypustit do přírody.

Každá past má své (ne)výhody

Lidé, kteří mají doma myši, obvykle napadne zajít ve volném čase do domácích potřeb pro klasickou pastičku. Je levná a někdy funguje spolehlivě. Záměrně je uvedeno „někdy“, protože na internetu koluje řada vtipných videí, kde myš spořádá celou návnadu a pastička scvakne až dlouho po jejím odchodu.

Klasická pastička má i své nevýhody. Její natahování bývá někdy mravenčí práce, protože sotva ji natáhnete, sama se zaklapne. Zároveň je velmi nepříjemné a nehygienické vyprošťovat chycenou myš z pasti.

Mnoha lidem se však osvědčila past na myši Kness. Je určená primárně pro chytání myší ale k dostání je také varianta pro potkany a krysy. Navíc si ji můžete objednat i on-line, a ušetřit tak cestu do obchodu.

 Co když pasti nepomáhají?

Když se myší pastím vyhýbají jak o závod, vyplatí se najmout odborníky na deratizace. S likvidací hlodavců totiž mají dlouhodobé zkušenosti. Díky tomu znají nejlepší postupy a nástrahy. Myší se tak zbavíte mnohem snadněji než vlastními silami. Odborné deratizace jsou také nezbytné v případě rozsáhlého zamoření. Větší počet myší nebo dokonce i jiných hlodavců (potkani, krysy) totiž sami zvládnete jen velmi obtížně.

 

Categories: Bydlení