Český Blog

Originální české články a novinky

Autor linda Čas vložení Úno - 23 - 2021

Tipy na výlety v Česku

 

Každodenní shon manželky a matky bývá velice únavný a nikterak neprospívá manželské romantice. Věřte mi. Znám to velice dobře. Proto je také dobré, čas od času, to tak zvané manželské kouzlo obnovit. To se povedlo mému muži letos, v den našeho desátého výročí. Děti jsme dali na týden sestře a on mě vyvezl mimo město. Město, které jsem s ním navštívila, bylo Hradec Králové. Hotel Tereziánský dvůr, ve kterém jsme se zabydleli, byl ten nejkrásnější, jaký jsem kdy viděla. A to nemluvím jen o pokoji. Krytý bazén, bar, restaurace, kavárna… To všechno nám bylo po ruce, kdykoli jsme chtěli. Odpočinek byl tedy zaručen a to ještě zdaleka nebylo všechno.

Po víkendovém relaxu mě vyvezl do mého rodného města na jihu Čech. Ano, byly to České Budějovice. Tam jsme společně navštívili mé oblíbené kavárny a restauraci, kde jsme poobědvali. Poté jsme se šli projít do Stromovky. Na večeři jsme šli do Grandhotelu Zvon, kde jsme již měli rezervaci na ubytování. Apartmá bylo tak nádherné, že se mi až tajil dech. Manžel mě poprosil, abych si oblékla večerní šaty, které jsem již měla připraveny na posteli.

Když jsem se převlékla, dal mi můj manžel nádherný šperk v podobě perlových náušnic. Skvěle se hodily k mým šatům. Začala jsem si tak trochu připadat jako Pretty woman. Nic netušíc jsem s ním nasedla do auta a cíl cesty jsem se dozvěděla až z cedule hlásající Český Krumlov. Tam mě skutečně vzal na operu Komedianti, která se odehrávala přímo na otáčivém hledišti. Krásnější výročí jsem si zkrátka nemohla přát.

Categories: Cestování