Český Blog

Originální české články a novinky

Autor mikos Čas vložení Led - 01 - 2021

Ubytování na Liptově

 

Rádi navštěvujete horské lokality? Jednou z nich je tatranská oblast na Slovensku. Liptov je přímo ve středu mezi Nízkými a Západními Tatrami. Nachází se zde podhorská vesnice Závažná Poruba. Je situována pod severními svahy vrchu Poludnica. Vrchol dosahuje výšky nad 1500 m. n. m. Za pěkného počasí je odtud dobrý výhled na okolí. Můžete dohlédnout až k Belianským Tatrám nebo Velké Fatře.

Ve zmíněné vesnici Závažná Poruba poskytuje ubytování i apartmánový dům Tania. Poloha je v blízkosti známých lyžařských středisek, jeskyní nebo aqua parků. Jsou dosažitelné do několika minut cesty autem nebo pěšky. Lokální středisko zimních sportů se nazývá Opalisko. Je za vesnicí. Za příznivých podmínek je udržovaných několik běžeckých tratí.

Pokud hledáte kvalitní ubytování navštivte zmíněné apartmány Tania. Poskytují ubytování ve dvou prostorných apartmánech. Rozloha je kolem 90 m2. Ložnice s kapacitou 2 + 2 mají koupelny, prostor na odložení osobních věcí, noční stolky a lampy. Oceníte obývák spojený s kuchyní. V obýváku posezení zpříjemní TV. Nádech horské dovolené dotvoří krb. Pohodlně můžete odpočívat na sedací soupravě. Kuchyň má všechno standardní vybavení a jídelní kout. Topení je podlahové elektrické.

V budoucnu bude k dispozici sauna a vířivým vana. Venku najdete slunnou terasu s přenosným grilem. Okolní prostor tvoří travnatá plocha. Před domem je parkovací místo. Množství zajímavostí najdete na web stránce zařízení s názvem ubytování Slovensko. Nedaleko asi 0,5 km je vzdálena dobrá restaurace.

Ubytování v Závažné Poprube má výhodu ve své poloze. Přímo za vesnicí začíná masiv Nízkých Tater. Túru si můžete naplánovat na Poludnici. Zdatnější turisté mohou plánovat delší a náročnější trasy po hřebenech Tater. Jiné lokality vhodné pro túry jsou Západní a Vysoké Tatry. Také jsou pěkné procházky v dolinách.

Kromě turistických a cykloturistických možností ve vesnici najdete sportoviště. Jsou to multifunkční hřiště, dětské prolézačky, střelnice, tenisový kurt, tělocvična, fotbalový stadion. Základ turistického ruchu tvoří lyžařské středisko Opalisko. Nachází se zde několik sjezdovek různé náročnosti, vleky, sedačková lanovka. Je tu terén na spouštění se na nafukovacích kolech, překážky, skoky.

Categories: Cestování