Český Blog

Originální české články a novinky

Autor Boomer Čas vložení Úno - 12 - 2019

Výhody a nevýhody SMS půjček ihned – doporučujeme přečíst

 

Dnešní nejistá doba přináší mnoho starostí, které často bohužel souvisí s finančními problémy. Hodně lidí mívá každý měsíc před výplatou problém s hrazením svých závazků. Stačí, aby se porouchala lednička a váš už tak napnutý rodinný rozpočet se snadno zhroutí. V takových situacích je možné využít půjčku. Neustále se na nás ze všech stran chrlí nabídky na více či méně výhodné úvěry, bohužel ale většinou mají jeden problém – vyřízení standardní půjčky může trvat od jednoho týdne až do jednoho měsíce. Naštěstí svítá na lepší zítřky. Jestliže peníze potřebujete ihned, abyste vyřešili vaše akutní problémy s peněz, můžete využít produkt, který se nazývá SMS půjčka ihned. Možná jste o tomto druhu úvěrů už slyšeli. Pojďme si posvítit na jejich hlavní výhody a nevýhody.

Největší výhody SMS půjček

Na SMS půjčka je úžasná rychlost, s jakou mohou být vyřízeny. Proces sjednání úvěru započnete tím, že si vyhledáte optimální nabídku a zašlete SMS zprávu s vašimi osobními údaji. Co přesně máte odeslat a na jaké číslo se dozvíte v informacích od daného poskytovatele finančních služeb. Pro urychlení celého procesu je důležité, abyste vše zadali pravdivě a bez chyb. Po odeslání SMS se již o nic nemusíte starat. Prostě počkáte, než budete informováni o schválení nebo zamítnutí žádosti. Pokud budete odmítnuti, bude to pro vás jistě nepříjemné, ale na druhou stranu vás to obvykle nic nestojí (pokud je zasílání SMS na číslo dané instituce zdarma). Jestliže vám ale bude půjčka udělena, můžete se těšit na to, že do několika minut budete mít na svém účtu peníze, o které jste žádali.

Nevýhody

Takzvané SMS půjčky sjednávané ihned mají bohužel i několik nevýhod. Počítejte s tím, že úroková sazba (ale především roční procentní sazba nákladů) se u tohoto typu úvěrů pohybuje velice vysoko – běžně byste za rok přeplatili i tisíce procent. SMS půjčka se ale navíc sjednává jen na několik dní. I když to může být nevýhoda, má to určité plus v tom ohledu, že se vám úroky nebudou generovat moc dlouho. Pokud ale propásnete termín na splacení, může vás pokuta stát i několik tisíc korun. Dopředu tedy zvažte, jestli na půjčku skutečně budete mít.

Categories: Finance