Český Blog

Originální české články a novinky

Autor Rollex Čas vložení Kvě - 25 - 2019

Žaluzie do plastových oken – eshop

 

Citlivý design

Žaluzie do plastových oken jsou moderně řešený stínící doplněk určený pro plastová okna a dřevěná euro okna vyvinutý z klasické horizontální žaluzie. Jsou vhodné prakticky do všech typů plastových oken a dřevěných euro oken.
Konstrukce a design této žaluzie byl vytvořen tak, aby žaluzie s oknem opticky vytvářela jeden harmonický celek. Žaluzie je vložena mezi zasklívací lišty plastového okna (případně euro okna), a nenarušuje okolní linie.

Jednoduchá konstrukce

Nahoře je umístěn horní profil žaluzie, v němž jsou ukryty konstrukční prvky. Z něj je vyveden ovládací řetízek a také jsou z něj zavěšeny lamely žaluzie. Horní profil je vyráběn buď z válcovaného plechu, nebo hliníku. Lamely jsou vyrobeny z hliníku, jsou tedy velmi lehké a trvanlivé. Další díly jsou většinou plastové.

Snadná regulace světla

Žaluzie má velmi chytře řešené ovládání, vše se ovládá pouze taháním jednoho ovládacího řetízku. Krátkým zatáhnutím tam nebo zpět se lamely natáčejí, delším zatáhnutím tam nebo zpět se lamely vytahují nebo stahují. Vše se děje lehce, rychle a tiše. Systém naklápění lamel poskytuje žaluziím jednu z výhod oproti roletám. Jedním krátkým pohybem je možno lamely otevřít nebo zavřít a vpustit světlo či naopak místnost zastínit. Naklápěním lamel je možné světlo regulovat a usměrnit podle potřeby nebo si zajistit komfort soukromí. Světlo procházející otevřenými lamelami vytváří příjemnou atmosféru.

Pestrý výběr barev

Hliníkové lamely pro žaluzie do plastových oken jsou nabízeny v mnoha barevných variacích, je možné vybrat si i z několika imitací dřeva. Lamely je možné barevně sjednotit s horním profilem a ostatními viditelnými díly, např. řetízkem ovládání, koncovými krytkami horního profilu, žebříčkem na zavěšení lamel, atd. Takto lze žaluzii dokonale přizpůsobit oknu či požadavkům na design interiéru.

Výroba na míru

Další výhodou žaluzie do plastových oken je výroba žaluzie na míru. Při koupi si zákazník objednává žaluzie podle rozměrů svého okna. Každá žaluzie je tedy vyrobena pro požadované rozměry. Vyrábějí se i žaluzie atypických tvarů, např. do trojúhelníkových oken. Instalaci žaluzie do oken zajistí montážní firma, nebo je možné využít nabídky některého z internetových obchodů a zakoupit žaluzie online a také si je nainstalovat.

Bezkonkurenční cena

Hliníkové žaluzie do plastových oken jsou cenově jedním z nejdostupnějších stínících doplňků. Není proto divu, že při nabízených vlastnostech, efektivním stínění, jednoduchému designu a velmi dobrým poměrem cena výkon, jsou u mnoha lidí často volbou číslo jedna při pořizování stínícího doplňku na plastové okno.

Categories: Bydlení