Český Blog

Originální české články a novinky

Autor loupacek Čas vložení Lis - 09 - 2021

Autorizovaný servis Citroen pro Brno a okolí

 

Automobilka Citroen patří mezi ty nejúspěšnější v celé Evropě. Společnost Citroen má poměrně dlouhou historii, byla založena téměř před sto lety Francouzem André Citroenem. Znakem automobilky je dvojitý šíp. Tento emblém se vyskytuje na všech vozech Citroen, a to už od založení automobilky Citroen. Během sta let existence společnosti Citroen se v jejích továrnách zhotovilo nesčetně mnoho automobilů, roku 1919 byl vyroben ten historicky první, jehož název byl Citroen 10 HP. Výjimečnost Citroenu 10 HP nespočívala jen v tom, že to byl první vůz společnosti Citroen, ale také v tom, že se začal vyrábět ve hromadných sériích, což v té době ve Francii nebylo zvykem. V současnosti se řadí k těm úspěšnějším automobilům například Citroen C3, C4 či C5.
Automobilka Citroen má vybudované výrobní závody jak v Evropě, tak i mimo evropské země, a právě tam jsou vozy Citroen zhotovovány. Evropské závody jsou postaveny zejména v těch jižních státech, tedy ve Francii, Itálii, ve Španělsku a v Portugalsku, dále se jeden výrobní závod nachází na Slovensku, a v naší republice, ve městě Kolíně. Závody nacházející se mimo Evropu jsou postaveny ve třech státech. Naleznete je v Číně, dále v Argentině a v Brazílii.
Na území České republiky naleznete jednak mnoho prodejců automobilů Citroen, ale také mnoho Citroen servis. V Citroen servis jsou zákazníkům poskytnuty nejrůznější servisní služby. Jedná se kupříkladu o testy brzd či testy baterií, dále o karosářské práce nebo třeba o výměnu čelního skla. Citroen servis dále nabízí svým zákazníkům k prodeji náhradní díly či jiné příslušenství.

Categories: Auto-Moto