Český Blog

Originální české články a novinky

Autor Katerinka Čas vložení Úno - 07 - 2021

Česká ohýbačka trubek 060 BOW – recenze

 

 

V naší zámečnické dílně jsme několik let úspěšně používali ohýbačky trubek ručního typu – od českého výrobce První hanácká BOW. Ruční ohýbačka trubek má řadu výhod, zejména je mimořádně skladná a při občasné práci nezabírá prostor v dílně, prostě se uklidí do skříně. Ohýbačky trubek jsme měli tři a pro nárazové zakázky to bohatě stačilo. S novým managementem ale výrazně přibylo zakázek, které zahrnovaly ohýbání plechů a trubek a tak bylo zapotřebí koupit nové ohýbačky, silnější a nejlépe elektrické.

Elektrická ohýbačka trubek BOW

V případě ohýbaček trubek jsme dali jednoznačně přednost opět ohýbačce trubek od českého výrobce První hanácké BOW. Důvod je jednoduchý – kompatibilita všech komponent mezi ručními ohýbačkami 030 a elektrickou ohýbačkou 060. Ohýbačka trubek 060 BOW je totiž dodávána samostatně bez segmentů a upínacích prvků. Na první pohled je to nelogické, ale když se zamyslíte nad variabilitou pracovních komponent, je opravdu lepší si vybrat z katalogu a objednat si přímo. My můžeme s úspěchem aplikovat komponenty z ručních ohýbaček, takže naše práce pokračuje bez přerušení, naopak se značně zefektivnila.

Model 060 je elektrická ohýbačka trubek navazující svojí konstrukcí na úspěšné modely ručních ohýbaček. Navzdory elektrickému pohonu zůstala ohýbačka trubek vysoce mobilní a při postavení na čřtyři stabilní nohy je velice dobře fixovaná na jednom místě. Čtyřmi nohami je navíc možné ohýbačku trubek připevnit do podlahy. A teď to nejdůležitější – ohýbačka 060 pracuje ve všech rovinách, to znamená, že umožňuje ohýbání i do prosotru bez nutnosti přechycení výrobku. Ovládání je velice pohodlně zajištěno panelem na dlouhém káblu.

Motor ohýbačky trubek obsahuje brzdu, která úžasně urychluje ohýbání trubek – pohyb ohýbacích segmentů se zastaví přesně na nastaveném úhlu a může tak probíhat rychleji, než při ručním ohýbání. Motor ohýbačky je vybaven ochranou proti přepólování – přístroj se vůbec nespustí.

Ohýbačka trubek BOW posunula práci na naší dílně opět směrem k automatizaci a vyšší produktivitě. Tím, že jsme koupili český výrobek, nás navíc hřeje myšlenka na to, že kvalitní a efektivní ohýbačky trubek, stejně jako jakékoliv další zařízení, zvládneme vyrobit i u nás a nemusíme dovážet.

Categories: Řemesla

Comments are closed.