Český Blog

Originální české články a novinky

Autor efotopast Čas vložení Čec - 29 - 2021

Fotopast se může hodit nejen myslivcům

 

Fotopast se může hodit nejen myslivcům k vystopování zvěře, ale i lidem, kteří se o zvířata nezajímají a třeba ani nežijí v blízkosti žádného lesa. Tato malá skříňka totiž může ochránit jejich majetek. V dnešní době je totiž již zcela běžné, že si své majetky nezabezpečují jen velké firmy, ale už i soukromé osoby. A není nic jednoduššího, než naistalovat si na váš dům fotopast. Fotografie a videozáznamy pořizuje teprve v okamžiku, kdy zaznamená v blízkosti tepelný pohyb. O dění okolo vašeho domu pak můžete být informováni v mžiku MMS zprávou nebo e-mailem.

Pojďme se nyní podívat na některé konkrétní foropasti. Jmenujme dvě značky, které tyto přístroje vyrábějí: ScoutGuard a Ltl.Acorn. Z řady ScoutGuard je jedním z nejprodávanějších model SG550M. Je to první fotopast GMS bránou. Další velkou výhodou této konkrétní mašinky je také dálkový ovladač, který vám umožní s fotopastí komunikovat na dálku. Provedení přístroje je zelené, skvěle tedy splyne s okolím lesa. Obecně se doporučuje umisťovat fotopasti výše, než je linie očí. I přes své maskování si jí může jakýkoli návštěvník lesa všimnout a odnést domů. Abychom se tak pokud možno vyhnuli takovým situacím, bude lepší umístit ji výše, než kam se většina z nás dívá.

Pro ostrahu majetku se doporučují dva modely řady Ltl.Acorn: Ltn Acorn 5210MC nebo 5210MM. Jsou to jediné fotopasti, které v noci fotografují zcela neviditelně. U jiných fotopastí se vždy rozsvítí malé červené diody, kterých si člověk snadno všimne (nikoli však zvířata). Dva výše zmíněné modely ale při nočním fotografování a nahrávání ani neblikají, ani nesvítí.

Internetový obchod e-fotopast.cz nabízí vedle již jmenovaných mnoho dalších typů. Máte možnost si sami vybrat ze široké nabídky. Když si s něčím nebudete jisti, přímo na stránkách naleznete spoustu užitečných informací nebo se můžete obrátit na obchod telefonicky nebo e-mailem.

Categories: Obchod