Český Blog

Originální české články a novinky

Autor SubrJiri Čas vložení Lis - 24 - 2021

Pražská burza – základy obchodování

 

Zhodnotit dnes své úspory není vůbec jednoduché a určitě jste si toho vědomi i vy. Směšné úrokové sazby všude kam se podíváte, o spořících účtech ani nemluvě. Termínované vklady jsou zase investicí na několik let, pokud chcete mít přijatelný úrok. Suma sumárům, investuje se horko těžko, kdo se nevyzná, nemá šanci uspět. Opomíjíme samozřejmě soukromé investice, ke kterým se většina z nás ani nedostane.

Možná vás tyto informace zaujmou nebo ne, ale investovat můžete sami a to do cenných papírů na pražské burze. Jde o ideální začátečnické prostředí, se kterým se brzy sami seznámíte. Bohužel oficiální stránky BCPP nenabízí tolik informací k základnímu obchodování na burze, a proto jsme vytvořili neoficiální informační web o burze cenných papírů Praha.

Najdete u nás zajímavou dávku informací, se kterými se před vstupem na burzu musíte seznámit. Pamatujte, vydělat peníze je složité, ale ztratíte je snadno. Na pražské burze to platí dvojnásob. Po přečtení našeho webu budete znát kurzovní lístek, OTC obchody, indexy (PX a PX-GLOB), co je středisko cenných papírů a centrální depozitář + samozřejmě mnoho dalších zajímavostí.

Categories: Finance